כנס לצפיה

הפנים של יהדותון

סיקור

מי לא מכיר את השחקנים המוכשרים והמוצלחים האלו? כמה טבעי היה אם כן לחבר את אותם שחקנים מוצלחים לפרויקט המוצלח של ערוץ יהדותון…

בואו עמנו לפגישה קצרה עם עודד מנסטר והילה עופר – ה'פנים' של הערוץ. לא תתחרטו.

עודד מנסטר

עודד, כבן ארבעים, הוא שחקן צעיר, רענן ומצליח כמו בחור בשנות העשרים.
מנסטר גדל כילד דתי לאומי בבני ברק. את שירותו הצבאי עשה כחייל קרבי בגולני. לאחר השירות, למד משחק בבתי הספר הטובים והמפורסמים ביותר. עודד לקח קורסים בתיאטרון וקולנוע, ולמד בסדנת משחק אצל מאמנים מומחים. כיום, הוא מלמד משחק ובימוי באוניברסיטת תל אביב ובבתי ספר למשחק.
הרקורד המקצועי שלו ארוך מאוד: הנחה תוכניות טלוויזיה, השתתף בסדרות טלוויזיוניות רבות וכיכב בפרסומות של חברות גדולות כמו: סנו, אגד, תנובה, בזק סלקום ועוד. בשנת 2001 זכה בפרס שחקן הדרמה הטוב ביותר.
לא פלא שעודד התרצה בשמחה להשתתף במשחק בסרטי היהדותון. למה לא להוסיף עוד משהו טוב למוניטין?
פשוט כיף לעבוד איתם. עודד מנסטר.

פשוט כיף לעבוד איתם. עודד מנסטר.

אתה שחקן ברמה לאומית. שיחקת בסרטים רבים ומפורסמים שכל ישראלי מצוי מכיר. מה התחושות שלך כשאתה משחק עבור ערוץ יהודי מוצהר כמו ערוץ יהדותון?

"אני בא מבית דתי והערכים והמצוות האלו לא חדשים לי. אני מרגיש תחושת שליחות גדולה לשחק בסרטונים כאלו ואני שמח מאוד שבמסגרת המקצוע שלי אני יכול לתרום להפצת תורה ואור ברבים. זוהי זכות גדולה מאוד עבורי".

האם יצא לך לקבל תגובות מאנשים שראו את הסרטונים?

"בוודאי. פגשתי ברחוב כמה וכמה אנשים שאמרו לי שראו אותי בסרטונים ובזכות זה הם נטלו לולב או אמרו תפילת הדרך. ודרך אגב, הם לא היו נראים מבני ברק או ממאה שערים…".

מילה של עודד, על צוות הערוץ וההפקה.

"משפחה".

אתה שחקן טוב…

"זה אמיתי. התחברתי לחבר'ה. פשוט כיף לעבוד איתם".

הילה עופר

הילה, בת 38, תושבת המושב מכמורת שבמרכז הארץ. לאחר השירות הצבאי החליטה להיכנס לתחום המשחק, ובטרם סיימה את לימודיה החלה כבר לשחק בתיאטרונים. את הקריירה שלה עשתה בעיקר בתיאטרון הבימה והקאמרי, אך גם בסדרות טלוויזיונית מפורסמות. היא מככבת גם בפרסומות של חברות גדולות מוכרות כמו בנק איגוד וסיאמנס.
נדהמתי לראות אנשים צעירים ומוכשרים בטירוף. הילה עופר.

נדהמתי לראות אנשים צעירים ומוכשרים בטירוף. הילה עופר.

כאישה שאת כישרונה מנצלת בתחום התיאטרון, כיצד את מרגישה כשאת משחקת בסרטוני יהדותון?

"בכל פעם שאני משחקת, אני מנסה, ואף חייבת, להתחבר לדמות אותה אני משחקת, על מנת לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. גם במשחק האישה בערוץ יהדותון, אני מחפשת בתוך עצמי את האישה אותה אני אמורה לייצג בסרטון.
לצורך המשחק בסרטוני הערוץ אני מתחברת לצדדים העמוקים שבי. אני מרגישה שאני צריכה לשדר דמות שמחוברת לרוח, לשחק אישה שמתנהלת מתוך מקום של אמונה עזה ושל נחישות. מתוך מקום של עומק ומשמעות.
אני צריכה גם להתלבש בלבושיה של אישה דתייה – מה שמגביל את התנועתיות שלי ומכניס אותי לתחושה שאכן כל צעד בא לאחר חשיבה, ושלכל תנועה יש משמעות. אני חשה שכל דבר צריך להיעשות עם נשמה, בשקט ובכבוד".

מה דעתך על ההפקה וצוות הערוץ?

"נדהמתי לראות אנשים צעירים ומוכשרים בטירוף. אנשים שכיף לעבוד איתם. ההפקה נעימה, מקסימה, והכול מתקתק כמו שעון".
הבא

שקט, מצלמים!...