כנס לצפיה

איך בונים סוכה?

הכל חגים

סוכה:

שמעו סיפור: ליל התקדש חג הסוכות. סביב השולחן בחצר הבית, ישובים הסבתא הזקנה, ההורים – דן ומיכל – והילדים המתוקים – יאיר ועמית.
בימים האחרונים עמלו בבית משפחת מנשה על בניית הסוכה במרץ רב. דן היה נעמד על הסולם לאחר יום העבודה המפרך ומבקש מעמית שתסייע לו בהבאת חלקי הסוכה למרומי הסולם. יאיר תמיד התנדב לסייע בשמחה רבה. כעת, כשהחג נכנס, התכנסו כולם בסוכה הבנויה. הסוכה מוארת באור יקרות, מקושטת להפליא, ומאכלים ערבים מסודרים על השולחן בסדר מופתי.
התרגשות הנוכחים מתחילה עם פתיחת הסעודה. הסבתא, ניצולת השואה, נזכרת בילדותה היפה בסלובקיה המעטירה, האבא נהנה לשבת עם משפחתו באוויר הצח של הסתיו, ויאיר הקטן נלהב לשבת בסוכה עליה למד מהגננת.
אלא, שסרטון יהדותון אחד, היה מאיר את עיניהם. דן, איש פרקטי וחסכן, הצליח בכישרון לבנות את הסוכה מתחת לעץ האקליפטוס שבחצר הבית. "נחסוך את הסכך" הצהיר למיכל…
סרטון עשיית הסוכה, מלמד את היהודי שאינו מצוי בנבכי ההלכה כיצד ליצור את הסוכה הכשרה. בפרטיות הוא מסביר את כל ה'מוקשים' שיכולים לצוץ בעת הקמתה של בקתת העץ. הוא יכול לסייע לסבתא הנרגשת וליאיר הנלהב, לקיים באמת את מצוות החג.
הקודם

ארבעת המינים

הבא

מה מברכים על...?
כנס לצפיה

ארבעת המינים

לולב, אתרוג, הדס, ערבה: עודד עורך לנו היכרות עם ארבעה טיפוסים שונים...

10 בJune 2014